Zasady gry w brydża
Zasady gry w brydża są znacznie bardziej rozbudowane niż chociażby zasady gry w pokera, są to dwie zupełnie odmienne od siebie gry hazardowe. Brydż jest jedną z najbardziej rozbudowanych gier karcianych, jakie kiedykolwiek powstały, tak wiec i zasady gry w brydża ,są lekko mówiąc dosyć rozbudowane. Zasady gry w brydża mówią nam o tym ,że podstawową talią do gry w brydża jest talia 52 kart. Mamy wiec tutaj standard.
Brydż ma tak rozwinięte zasady gry, że stał się nawet dyscypliną sportową. Zasady gry w brydża nie łatwe są do poznania. W grze tej walczy ze sobą czterech graczy, dwie pary walczące ze sobą o wygraną ,czyli o uzbieranie jak największej ilości lew. Zasady gry w brydża są naprawdę bardzo rozbudowane pod względem złożoności, a żeby poznać wszystkie jej tajniki potrzeba wielu lat gry i wielu set rozegranych partii. Zasady gry w brydża nie są proste i niełatwo będzie nam je przyswoić w taki sposób, jak robią to zawodowcy. Brydż nie jest grą bardzo stara, a zasady gry w brydża wywodzą się ze starej gry brytyjskiej, a właściwie angielskiej z XVI wielu zwanej wistem. Wyróżniamy dwa rodzaje gier w brydża, gry towarzyskie i sportowe.
Brydż jak już mówiłem, ze względu na bardzo rozwinięte zasady gry w brydża jest już nawet od wielu zresztą lat, dyscypliną sportową, traktowaną zresztą bardzo poważnie, podobnie jak szachy chociażby. Mówi się, że brydż pochodzi od angielskiego słowa bridże. Zasady gry w brydża mówią nam również o tym ,że każde rozdanie w brydżu to licytacja, rozgrywka i obrona. Na te właśnie składowe rozkłada się każde rozdanie w brydżu.
Brydż ma , poprzez rozbudowane zasady gry w brydża małą ilość „niedzielnych” zwolenników, jednak prawdziwe oblicze pokazuje on dopiero jako dyscyplina sportowa. Jako dyscyplina sportowa brydż dzieli się na zawody teamów czy też par. Odmienny jest też sposób zliczaniu punktów, są różne jego rodzaje, na przykład system Patrona.